Звягель і Людвігсгафен-на-Рейні підписала угоду про муніципальне партнерство

28 лютого 2023 року на Форумі стратегічного муніципального партнерства у Бьоблінгені/ Зіндельфінгені Микола Боровець, Звягельський міський голова (Житомирська область, Україна) Микола Боровецьі Александр Тевальт, керівник департаменту будівництва і навколишнього середовища Людвігсгафена (Земля Рейнланд-Пфальц, Німеччина) підписали договір про муніципальне партнерство. Згідно з угодою, громади співпрацюватимуть у трьох напрямах: охорона здоров’я, поводження з твердими відходами, підвищення енергоефективності. 

Звягельська громада почала налагоджувати контакт з громадами Німеччини у 2022 році через платформу Cities 4 Cities, яка надає гуманітарну підтримку і організовує дитячі табори для українців. Так, молодь зі Звягеля відвідала місто Зіндельфінген. А вже за сприяння громадських організацій, зокрема Ротарі клубу, громада розпочала стратегічну співпрацю з Людвігсгафеном. Делегація зі Звягеля двічі відвідувала Людвігсгафеном і вже двічі муніципалітет німецької громади розглядав їхній намір про партнерство. Угода підписана у Бьоблінгені/ Зіндельфінгені вже третя по рахунку і  після її ратифікації громади офіційно стануть громадами-побратимами.

“Людвігсгафен запропонували розвивати відносини між містами у галузі охорони здоров’я і надання медичних послуг, що для нас зараз дуже актуально. Ми якраз завершуємо будівництво реабілітаційного центру для військових і будівництво нового хірургічного корпусу. Ми задекларували, що рухаємося в ЄС і нам є чого повчитися у партнерів. Енергоефективність, екологічність, природоохоронні теми і напрямки набувають актуальності в Людвігсгафен-на-Рейні, і вони хочуть нас залучати до цього також. Вони — люди з Гафен-на-Рейні, а ми — Звягель-на-Случі, можна і так сказати”.

Розповів Микола Боровець, голова Звягельської громади.

Александр Тевальт, керівник департаменту будівництва і навколишнього середовища Людвігсгафена, прокоментував партнерство з українською громадою: 

“Ми на початку нашої співпраці і у всіх є багато ідей. Найважливіша ідея в тому щоб налагодити контакт між дітьми і молоддю — німцями і українцями. Молодь має зараз шанс відвідати одне одного, мати свято. Це схоже на часи після після Другої світової, коли ми й досі маємо міста-побратими, які допомагали нам у відбудові після Другої світової війни. Це були хороші часи, коли ми мали стільки міст-побратимів одразу після війни. Зараз, ми місто без війни і ми маємо інший досвід, а люди і діти Звягеля мають інший досвід.”

Наступним кроком у розвитку партнерства стане візит Ютти Штайнрук, бугермістерки Людвігсгафена до Звягельської громади, під час якого голови громад і представники департаментів детально обговорять план співпраці. 

Про організаторів

Організатор форуму — Cities 4 Cities | United 4 Ukraine — партнерські ініціативи, які об’єднали зусилля у вересні 2022. Сities 4 Cities було засновано містом Зіндельфінген (Німеччина) під патронатом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. United 4 Ukraine започаткували SALAR International та місто Львів (Україна) за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку (Sida). Стратегічними партнерами ініціативи є Асоціація міст України і Всеукраїнська асоціація ОТГ.

Форум проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).