Ворожбянська міська громада

До складу громади входять: місто Ворожба та 12 сіл: Воронине, Ганнівське, Гезівка, Кальченки, Крижик, Миколаївка-Тернівська, Нагірнівка, Сергіївка, Цимбалівка, Червоне, Череватівка, Шкуратівка.
Адміністративний центр − місто Ворожба.
Населення: 8 031 мешканців (до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну).
З них: чоловіків − 3928 (49%), жінок −4103 (51%), дітей молодше 18 років − 953, осіб з обмеженими можливостями − 379, внутрішньо переміщених осіб − 295.
Історія
Активний розвиток міста розпочався з кінця XIX століття, коли тут з’явилась залізниця, і воно перетворилось на великий залізничний вузол. Спочатку почалась експлуатація вузькоколійної залізниці Ворожба — Хутір-Михайлівський, яку в 1915 році перебудували на широку колію. Поступово навколо станції росло залізничне селище. У кінці XIX століття в ньому проживало майже 600 людей.


Окрасою залізниці є вокзал. Його побудували за проєктом архітектора Миколи Юргенца. Цікаво, що в основному він будував храми у Києві та області. Залізниця відіграє настільки важливе значення в житті і розвитку міста, що на гербі міста зображено локомотив.
Покровська церква
Перлиною громади є Покровська церква. Вона вважається найстарішою пам’яткою Ворожби. Будувалась з 1769 по 1778 рік на місці дерев’яної попередниці, яка згоріла. Цікаво, що спершу дозвіл було надано на будівництво дерев’яної церкви на мурованому фундаменті. Однак парафіяни разом із священиком все ж спромоглися збудувати суцільно мурований храм.

Громада та війна
Руйнувань внаслідок воєнних дій у громаді станом сьогодні немає. Однак Росія продовжує регулярні артилерійські обстріли, авіаційні бомбардування, авіанальоти на населені пункти громади.
Крім того, несе у цій війні громада і людські втрати. 31 березня у Ворожбянській громаді в останню путь провели захисника України Миколу Галицького, який віддав життя, боронячи рідну країну від російського агресора.


Голова громади
Андрій Дружченко народився 20 травня 1979 року. Живе у місті Ворожба. Є Ворожбянським міським головою з 2006 року. Має вищу освіту. Закінчив факультет іноземних мов в Сумському державному педагогічному університеті імені Макаренка.
У 2005 році став заступником міського голови, з 2006-го − міський голова.