Радомишльська міська громада

Житомир
Population:

Населення  (до війни) 25518

чоловіки 12176

жінки 13342

дітей до 18 років 5972

пенсіонери 5640

особи з обмеженими можливостями 458

внутрішньо переміщені особи 4333

Місто-музей Радомишль

Радомишль – це місто, де кожен закуток розповідає про важливі історичні події України і світу. Тут неподалік знайдені унікальні стоянки стародавніх людей. До 17 століття Радомишль був власністю Києво-Печерського монастиря і сам митрополит Петро Могила, засновник Києво-Могилянської Академії, навідувався сюди, щоб відвідати першу у східній Україні папірню. У той час схожі папірні були лише у Львові та Острозі.

В 17 столітті місто перетворилося на центр української уніатської церкви, яка поєднувала частину православної Київської митрополії із римо-католицькою Церквою. Тому місто часто називали українським Ватиканом.

Будинок митрополита в минулому
Будинок митрополита в минулому
Будинок митрополита зараз
Будинок митрополита зараз

Навколишні села, які входять до громади, додають до історичної ваги Радомишля самобутній колорит. У одному із сіл – Ставки досі збереглася вілла Дуніна-Вонсовича, який спас Наполеона під час відступу французьких військ. Тут також знаходиться найстаріша дерев’яна школа в громаді, збудована дворянкою Ольгою Вангенгейм.

Замок “Радомисль”

Візитівкою громади є історико-культурний комплекс Замок “Радомисль”, збудований в 2011 році на місці колишньої першої у східній Україні папірні, яка була зруйнована під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Комплекс знаходиться у приватній власності української громадської діячки Ольги Богомолець, яка збудувала комплекс на місці руїн з дотриманням давніх будівельних технологій.

Всередині замку розташовано музей домашньої ікони та готель. Комплекс стоїть на острові, який з обох боків оточений водоспадами та озером, а поруч розкинувся парк з рідкісними видами рослин. Комплекс, площа якого становить 2500 кв. м., є улюбленим місцем відпочинку для багатьох туристів.

Iсторико-культурний комплекс Замок “Радомисль”
Iсторико-культурний комплекс Замок “Радомисль”

Збереження довкілля

Радомишльська громада є учасницею Угоди Мерів та здійснює послідовні кроки для зменшення викидів вуглекислого газу. Громада послідовно працює над покращенням якості питної води в громаді, очищення річок Тетерів та Мика та впорядкуванням та створенням нових зелених зон в громаді.

На території громади розташована ботанічна пам’ятка природи – Урочище “Криниченька”, де ростуть дуби вік яких коливається від 400 до 550 років.

Фантастичні 500 літні дуби в околиці Радомишля
Фантастичні 500 літні дуби в околиці Радомишля

Економіка

На території громади є розвідані родовища мармуру, бутового каменю, глин та суглинків для виробництва цегли.

В громаді розвивається харчова промисловість. Візиткою громади є Радомишльське пиво, виробництва ПрАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль», яке експортується до Білорусі, Молдови, Польші, Естонії, Великої Британії, Ізраїлю, США, Іспанії, Канади. Іншим важливим для економіки підприємством є ДП «Радомілк», яке спеціалізується на виготовленні молочної продукції.

Важливим елементом розвитку економіки громади є сільське господарство та лісництво, активно розвивається рослинництво, основні площі зайняті під зерновими, зокрема пшениця, жито.

ПрАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль»
ПрАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Радомишль»

Громада і війна

Радомишль знаходиться на кордоні з Київщиною, неподалік Бородянки, де велися запеклі бої. Тому громада від початку війни була у безпосередній близькості до зони активних бойових дій.

За час бойових дій Радомишльська лікарня надала допомогу понад сотні військовослужбовців та майже сотні мирних жителів, евакуйованих з гарячих точок Київщини. Понад 80 з них – з вогнепальними та осколковими пораненнями.

Радомишльська лікарня
Радомишльська лікарня Source

9 березня над Радомишлем ППО України збили крилату ракету. Внаслідок цього у багатьох будинках, які були розташовані за траєкторією руху літака, повибивало шибки.

Уламки крилатої ракети збиті ЗСУ над Радомишлем
Уламки крилатої ракети збиті ЗСУ над Радомишлем

Міський голова

Володимир Тетерський був обраний головою об’єднаної Радомишльської громади в 2017 році. У 2020 році мешканці громади вдруге віддали свої голоси за Володимира Тетерського. До політичної діяльності голова громади обіймав посади в структурі МВС та був головою Радомишльської районної державної адміністрації. Служив льотчиком у Збройних силах України.

“ Війна внесла свої корективи у плани громади. Проте найбільшим скарбом громади є її мешканці. У нашій громаді живуть працьовиті та талановиті люди. І тільки спільною роботою та спільними зусиллями можна досягти успіху.” – каже мер Володимир Тетерський.

“Радомишльська територіальна громада має всі можливості для постійного сталого розвитку. Вже другий рік поспіль вона займає 7 місце з 65 у рейтингу успішності громад Житомирської області, зокрема щодо фінансової спроможності. Такий показник роботи громади – це спільна щоденна робота міської ради, депутатського корпусу, депутатів всіх рівнів, старост, підприємств, установ, організацій, підприємців та кожного жителя Радомишля.”

Бачення майбутнього

Серед основних пріоритетів розвитку громади – розвиток малого і середнього бізнесу, енергоефективність, створення безпечного середовища, розвиток транспортної інфраструктури та туризм.

Зокрема, громада розпочала роботу над розробкою брендингу та маркетингової стратегії громади.

Також, у громаді прагнуть виховувати активних та свідомих громадян, тому актуальними питаннями є надання якісних освітніх послуг, підтримка молоді та забезпечення якісного дозвілля. Зокрема, у планах будівництво скейт парку.

If you want to contact an Ukrainian community or have additional questions regarding the project please contact us: [email protected]