Броварська громада

Чисельність населення: 109618 осіб
Броварська громада одна з найбільших у Київській області.
У складі громади 1 місто і 3 села.
Історичні згадки
Назви міста Бровари походить від слова бровар (пивовар).
Входячи в місто, люди казали на місцевих: броварі, бо вони варили пиво.
Вперше Бровари згадуються в документальних джерелах за 1630 рік. У той час це був невеликий населений пункт. В основному селяни займалися землеробством, а більш заможні козаки – виноробством та пивоварінням.
У період визвольної війни Броварами опікувався перший гетьман України Богдан Хмельницький.
Бровари у своїх творах згадував український письменний Тарас Шевченко.

Биківнянські поховання
Поруч з містом розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» — найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій 1937—1941 років.
Серед жертв представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни, в тому числі розстріляні поляки із «катинського списку».
Трагедія Биківні стоїть в одному ряді із такими злочинами як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.


Бровари — економічний центр Київщини
У громалі діють близько 3000 підприємств та організацій. Найбільш розвинуті тут хімічна промисловість, машинобудування, капітальне будівництво житла, деревообробка.
Під Броварами працює завод компанії Кока-Кола з виробництва безалкогольних і газованих напоїв. У громаді виготовляють багатоцільові гелікоптери: VV-2, V-52, V-22 та літаки бізнес-класу: V-24/V-24L.
Бровари посідають перше місце в Київській області за прямими іноземними інвестиціями.
Бровари – місто новобудов
За кількістю новобудов Бровари займають друге місце в Україні, поступаючись лише столиці місту Києву. Будівельний бум розпочався у 1970 роках і триває досі. Хмарочоси в місті сягають 94 метрів. Громада розраховує до збільшення мешканців до 200 тисяч уже в найближчі роки.

Міжнародне партнерство
Броварська громада співпрацює з багатьма країнами світу.
У громаді діє 10 угод про співпрацю з регіонами близького та далекого зарубіжжя: м. Рокфорд (штат Іллінойс, США), м.Такома (штат Вашингтон, США), м.Фонтене-су-Буа (Французька Республіка), м.Сілламяе (Естонська Республіка), Красницький, Гнєзненський та Гродзіський повіти (Республіка Польща), м.Тонала (Мексиканські Сполучені Штати), м.Санта-Марінелла (Італійська Республіка), м. Хеньян (КНР), Меморандум про зміцнення обмінів і співробітництва з містом Чжаньцзян (КНР) та Протокол зміцнення обмінів та співпраці з містом Задар (Республіка Хорватія).
Партнерство між громадами активне та дієве.
Так мешканці міста Такома (штат Вашингтон, США) передали українським побратимам у Броварах рятувально-медичний автомобіль.

Броварська громада має 3 нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи:
2014 р. – Європейський Диплом
2015 р. – Почесний Прапор Європи
2018 р. – Почесна Відзнака Ради Європи.

Громада і війна
24 лютого 2022 року громада прокинулась від гулу ракет та обстрілів військових частин на території Броварської МТГ, в результаті яких 7 осіб загинуло та 17 – отримали поранення.

28 лютого був нанесений новий авіудар по території Броварів, 6 осіб було поранено.
17 квітня внаслідок ракетної атаки було пошкоджено об’єкти міської інфраструктури, виникли перебої з електропостачанням та водопостачанням у місті. На щастя, цього разу обійшлося без жертв та постраждалих.
04 травня під час повітряної тривоги по Броварському району нанесено ракетний удар, силами ППО ракету було збито між селами Требухів та Красилівка.


З перших днів війни у Броварській громаді працює Єдиний Гуманітарний Штаб. Тут збирають продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, товари першої необхідності та одяг для переселенців та осіб, що опинилися в скрутному становищі.
Також в громаді працює Банк одягу, в якому всі, хто цього потребує, можуть отримати одяг або взуття.

Місцеве самоврядування
Ігор Сапожко очолює громаду вже більше 12 років. Весь час з 24 лютого голова громади перебував в місті та пліч-о-пліч з мешканцями боронив громаду від окупантів.

Бачення майбутнього
Пріоритети та завдання соціально-економічного та культурного розвитку Броварської міської територіальної громади спрямовані на забезпечення якісного та безпечного середовища життєдіяльності мешканців.
Основних вектором економічного розвитку громада вбачає зайняття першого місця у столичному регіоні щодо легкості та комфортності ведення бізнесу.
Джерела:
- Офіційний сайт Броварської міської ради
- Вікіпедія
- Інтерв’ю з представниками громади
- Сторінка ФБ Броварського міського голови
- КиевВласть
- ТСН
- Дело.юа
- Фокус.юа
- Столичний регіон
- 4594
- Новобудови.ком